Уряд розширив програму надання житлових субсидій

На період дії обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), Кабінетом Міністрів України 25 березня 2020 року прийнята Постанова № 247 «Про особливості надання житлових субсидій».
Відповідно до цієї постанови:
- заборонено на період карантину припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;
- призначатиметься житлова субсидія на наступний період усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без відповідних звернень громадян;
- розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів у зв'язку зі збільшенням вимушеного перебування вдома і збільшенням споживання електроенергії, природного газу, питної води тощо;
- громадянам, які були звільнені з роботи в період обмежувальних заходів, буде призначена житлова субсидія. Для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструватися в службі зайнятості як безробітним. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.
Крім того, за ініціативи Міністерства соціальної політики, базовий відсоток плати за комунальні послуги (15%) прийнято рішення не збільшувати з 1 травня 2020 року, передбачено його збільшення (до 20%) «з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відмінено карантин».