Селище Зелене входить до складу Новенської сільської ради. Розташоване за  8 км від районного центру, в 2 км від центру сільської ради ,за  12 км від найближчої залізничної станції Тащенак.

Селище Зелене виникло після ліквідації радгоспу ім.Петровського в січні 1949 року, коли на базі цього підприємства , по рішенню Раднаркому, організована лісозахисна станція та учбово – дослідне господарство школи керівних колгоспних кадрів, що знаходилась в м.Мелітополі.

В липні 1958 року учбово – дослідне господарство школи перейшло до відання Мелітопольського сільгосподарського технікуму. Рішенням облвиконкому №659 від 2 вересня 1958р. територія учбово – дослідного господарства Мелітопольського сільгосподарського технікуму було присвоєно назву селище Зелене.

Для обслуговування земель учбово – дослідного господарства були необхідні кадри, і керівництвом було вирішено питання будівництва будинків для робітників в мальовничому куточку поблизу міста Мелітополя. Будівництво йшло швидкими темпами: збудовано 3 вулиці з твердим покриттям.

В господарстві були тваринницькі ферми, польові бригади ( на 353 га рілля) . Врожай від 35 до 40 центнерів озимої пшениці, надої молока до 5 тис. літрів.

В 1993 році в зв`язку з реорганізацією, міністерство освіти передало господарство до відання ТДАТА для проходження виробничої практики студентів. З 1960 року на території селища працює відділення ВАТ “ Мелітопольське міжрайонне виробниче підприємство з племінної справи в тваринництві», де зайнята більша частина працездатного населення. Всі інші зайняті в особистому підсобному господарстві та на сезонних роботах.

На території селища є братська могила, де поховано 59 радянських воїнів.