Село Тащенак входить до складу Новенської сільської ради. Розташоване в 22 км на південь від районного центру, в 16 км від центру сільської ради , в 18 км від найближчої залізничної станції Тащенак. Село межує з Якимівським районом, в 2-х кілометрах від села проходить траса міжнародного значення «Харків – Сімферополь».

Село засновано в 1950 році, як відділення радгоспу «Садове». Рішенням облвиконкому № 659 від 02.09.1958р. було затверджено існуюче найменування села – Тащенак.

До 1995 року село розвивалось, було збудовано дві вулиці, два 16- квартирні житлові будинки для працівників радгоспу, клуб, дитячій садок, магазин, їдальня. Після реформування агропромислового комплексу село прийшло в занепад.

Відсутність роботи, віддаленість від районного центру, все це призвело до того, що в селі майже немає молоді, більшу частину населення складають люди похилого віку. З усіх об`єктів соціально-культурного побуту працюють лише фельдшерський пункт та дрібна торгівельна точка.

З січня 2007 року налагоджено транспортний зв`язок з м.Мелітополь.