Селище Садове входить до складу Новенської сільської ради. Розташоване на відстані 1 км від районного центру, в 8 км від центру сільської ради , в 10 км від найближчої залізничної станції Мелітополь. Біля селища проходить автотраса Рені – Одеса.

В селищі є початкова школа, сільський клуб, бібліотека з книжковим фондом – 9тис.екземплярів, фельдшерський пункт, магазин, кафе, дрібні торгівельні точки, відділення зв`язку, АТС.

Селище Садове засновано в 1921 році на колишніх приватновласницьких панських землях Юріцина, Маньковського, Мінаша, Цернера. Базовим господарством був радгосп Садове – спеціалізоване садове господарство з вирощування фруктів високої якості для забезпечення північних районів Радянського Союзу.

В 1921 році земельні угіддя   складали 308 га, в тому числі 30 га садів, а 3,3га - виноградники. Більшу частину земельних угідь займали кочуючи сипучі піски. Валовий збір плодів складав 50-60 т на рік. Тваринницький комплекс – це лише одна конюшня на 20 коней. До 30 –х років економічний та соціальний розвиток селища йшов дуже повільно.

В 1930 році в Садовому площа садів складає вже 70 га . Радгосп мав власну пасіку та цех плодово-ягідного виноробства . В 1941 році земельні угіддя радгоспу складають 600 га.

Протягом двох років фашистської окупації господарство було майже повністю пограбовано та зруйновано. Жорстокі військові дії за визволення м.Мелітополя йшли на території Садового. З жовтня 1943 року почалося відновлення селища.

В с.Садове є братська могила, де поховані 182 радянські воїни. Також на території селища зберігається бліндаж, де в жовтні 1943 році був спостережний пункт 54-го стрілкового корпусу під керівництвом генерал - лейтенанту Т.К.Коломійця.

Пам`ять про загиблих живе. Кожен рік 23 жовтня садовці святкують День Села.

Рішенням облвиконкому №659 від 02.09.1958р.центральній садибі радгоспу Садове була присвоєна нинішня назва селища – Садове.

Саме в 70-80 роки минулого століття «Садове» здобуло найвищого розвитку. Були забудовані чотири нові вулиці, для робітників радгоспу - нові багатоквартирні, багатоповерхові будинки , сільський клуб, велика столова, дитячій садок, виробничі приміщення. Школа збудована в 1961 році.

В 1995 році в процесі реформування агропромислового комплексу, власниками земельних паїв стали 251 чоловік.

В 2004 році селище було газифіковано.

Сьогодні базовим підприємством, яке орендує земельні паї селян, згідно договорів оренди, є ТОВ ПКФ «Мелітопольська черешня», багато профільне сільгосппідприємство з вирощування овочів та фруктів.

Корисні посилання