Селище Фруктове розташовано в південно - західному напрямку від районного центру м. Мелітополь. В селищі три вулиці вул.. Стара на якій розташовано 17 одноповерхових будинків на вул. Молодіжній 15 багатоповерхових будинків вул. ім. Мамаєва - нова забудова.

В селищі Фруктове працюють: дитячий садок «Черешенька» на 190 місць , Фруктовська ЗОШ-І-Ш ст., будинок культури «Ювілейний», Фруктовська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, два продовольчих магазина і чотири продовольчих павільйону .

На території працює Державне Підприємство Дослідного Господарства «Мелітопольське» яке займається вирощуванням плодово - ягідних культур, саджанців фруктових дерев , зерновими культурами.

Після Великої Вітчизняної війни тематичним планом Укрсадінститу , якому була підпорядкована дослідна станція, передбачувалось вирішення ряду питань пов'язаних з селекцією і агротехнікою плодово - ягідних культур. У 1946 році від Якимівської дослідної станції механізації було відведено 100 га землі, створені садівничі бригади які були підпорядковані другому відділенню розташовану в м. Мелітополі, а потім створено самостійне відділення №3, яке мало назву «Садстанція».

У 1946 році була збудована одна землянка, потім ще три в яких мешкали садоводи Сударькова Ефросінія Кузьмівна , Чекуліна Наталія Олександрівна  1947 році висаджений перший розсадник плодових саджанців.

В 1952 році на відділенні №3 було збудовано два житлових будинки і приміщення для худоби.

В 1954 році проведено електропостачання, в 1956 році телефонний зв'язок. У 1957 році збудували дитячий садок і будівлю контори . 1966 році збудована асфальтна дорога 5.5 кмяка зв'язана з автошляхом Харків - Сімферополь. В 1970 році були збільшені земельні площі на 300 га .

19 жовтня 1972 року  Указом Президії Верховної Ради УРСР новозбудованому селищу 3-го відділення науково - дослідного інституту зрошуваного садівництва південних районів України присвоєно найменування Фруктове.