Нове – селище, центр сільської ради . Розташоване в 6 км від районного центру та в 2 км від найближчої залізничної станції Тащенак. Біля селища проходить автодорога міжнародного значення Харків - Сімферополь. В селищі 10 вулиць - Павлюченкова, Продольна, Молодіжна, Мічуріна, Дружби, Березова, Гагаріна, Польова, Миру, Мирна.

Є початкова школа, сільський клуб, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. екземплярів, фельшерсько – акушерський пункт, два магазини, кафе, дрібні торгівельні точки, відділення зв’язку, АТС, окрасою та гордістю місцеві мешканці вважають фольклорний  колектив  художньої самодіяльності «Зоряночка», який існує вже більше 40 років.

Селище Нове засновано в 1931 році, в зв’язку в розташуванням на прилеглій території птахофабрики радгоспу ім.Петровського. В 1949 році радгосп був реорганізований в лісозахисну станцію, а через два роки на її базі було створено Мелітопольську МТС.

В 1958 році селище отримало теперішню назву, а з 12.03.1959 р. тут знаходиться центр сільської ради.

На фронтах Великої Вітчизняної Війни з ворогом боролися 22 односельці, 7 з них нагороджено орденами та медалями Радянського Союзу, 9 загинули. Мешканець с.Нове танкіст молодший лейтенант К.М.Семібратов разом з екіпажем підбитого танку, на території, що була захоплена ворогом, створив партизанський загін.

Взимку 1942 року, дізнавшись, що фашисти вбили всіх чоловіків та дітей, та збираються вбити жінок, партизанський загін напав на німців та знищив їх. Але в цьому бою командир загинув.

В с.Нове знаходяться братські могили, де поховані 930 радянських воїнів, могила командира 1168- го ордену Червоного Прапору стрілкового полку 346 – й стрілкової дивізії Героя Радянського Союзу І.П.Павлюченкова, який загинув при визволені с.Нове. В 1986 році І.П.Павлюченковому було встановлено монумент.

І дотепер пам”ять про загиблих живе в серцях новенців. Кожний рік 23 жовтня вони згадують про їх подвиги. Вже стало традицією в цей день проводити і День села.

До 1993 року на території Нового знаходилася центральна садиба колгоспу „Зоря”, за яким було закріплено 7803 га сільськогосподарських угідь. В 70- 90 р.р. були збудовані чотири нові вулиці, в 1988 році збудовано новий дитячій садок на 120 місць, частину якого сьогодні займає Новенська початкова школа, заснована в 1955р.

В 1993 році власниками земельних часток ( паїв) стали   колишніх колгоспників. Сьогодні земельні паї згідно договорів оренди здані в сільгосппідприємства різних форм власності ( агрофірмами, фермерськими господарствами, приватними підприємцями).