Місія можлива: проголосуй на місцевих виборах там, де живеш. Лишилося 10 днів

  • 417

 

Голосуй там, де живеш! Усього десять днів лишилось для того, щоби реалізувати це право і змінити виборчу адресу за місцем фактичного проживання, а не прописки. 

5 вересня стартує виборчий процес місцевих виборів, а до 10 вересня громадяни, які не мають реєстрації в своїх громадах, мають можливість  стати повноцінними виборцями там, де вони постійно мешкають та обирати органи місцевого самоврядування. Це стосується щонайменш 5,5 млн громадян України - внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, виборців без зареєстрованого місця проживання.

Тепер виборцям навіть не потрібно документально підтверджувати право оренди на житло чи надавати довідку ВПО. Прив’язка до «паспортної» реєстрації позбавляла близько 5,5 мільйонів українців обирати представників місцевого самоврядування. Близько 1,5 мільйонів з них – це внутрішньо переміщені особи, які фактично вже знайшли свої домівки в інших областях, але досі залишалися без права впливати на формування місцевої влади.

На жаль, ця революційна законодавча зміна, яка відкриває можливості гарантованого Конституцією впливу на владу, не здобула належної уваги  – на кінець серпня про свої виборчі права подбало трохи більше як 15572 тисяч громадян по всій Україні.  Тому в ці останні дні представники громадської організації "Мелітопольська волонтерська група "Патріот"та Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» запрошують громадян включитися у процес і подбати про зміну виборчої адреси.

Можливість голосувати без прив’язки до прописки – це результат чотирирічної адвокаційної кампанії #КоженГолосВпливає і зусиль багатьох зацікавлених сторін, у тому числі, самих внутрішньо переміщених осіб.

Витратити 5 хвилин свого часу, щоб подати заяву про зміну виборчої адреси – це та інвестиція в життя громади, яка працюватиме на інтереси «інвестора»-виборця протягом наступних п’яти років.

Для того, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, потрібно до 10 вересня подати до Державного реєстру виборців заяву про зміну виборчої адреси:

– онлайн в Особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua за наявності кваліфікованого електронного підпису;

– у паперовій формі особисто або через уповноважену особу.

Детальна інформація про механізм зміни виборчої адреси можна знайти на сайті організації:https://www.vplyv.org.ua/archives/5131

Відео – соціальна реклама з висновком Нацради з питань телебачення та радіомовлення знаходиться за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/14DBbCH4xEZJmOkvYHS9KwuWp71n-SeYg

Додаткові анімаційні матеріали - https://www.youtube.com/watch?v=OfVvMTnOYR4 (короткий мультик)
https://www.youtube.com/watch?v=ks7r0tfDEOU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0tFhg-WOF8XFv_SwxI6Mst7sXOVinJY4QSNFvR4qRUyaMps9l91r_Amao (детальніша інформація)

 

Цей інформаційний захід організований громадською організацією  "Мелітопольська волонтерська група "Патріот"у партнерстві з громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської  допомоги від уряду Великої Британії

Фото без опису

Корисні посилання