Педагоги Новенської громади підвищили кваліфікацію у справі протидії булінгу та домашньому насильству

У рамках договору про надання послуг кафедрою психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького закладам освіти Новенської сільської ради 10 та 11 листопада 2021 року в дистанційному форматі відбулися два науково-практичні семінари «Булінг у закладах освіти: реалії сучасності, методи запобігання та протидії», «Запобігання та протидія проявам домашнього насильства: діяльність закладів освіти». Учасниками заходів стали педагогічні працівники Данило-Іванівської, Долинської, Мордвинівської гімназій, Фруктівського ліцею Новенської сільської ради. Доцент кафедри психології Наталія Гузь висвітлила психологічні особливості проявів булінгу в сучасному закладі освіти та насильницької поведінки в міжособистісних стосунках, причини, прояви та наслідки домашнього насильства. Виконання різноманітних тренінгових вправ дозволило учасникам емоційно зануритися  в обговорювані питання та спонукало до самоактуалізації. Під час заходу були окреслені основні напрями діяльності освітян у справі профілактики й запобігання агресивній та насильницькій поведінці дітей та підлітків. Педагоги відзначили, що отриманий досвід сприятиме системному підходу до розбудови безпечного освітнього середовища. Висловлюємо вдячність кафедрі психології МДПУ імені Богдана Хмельницького за плідну співпрацю та високий рівень організації заходів.