Що таке вірусний гепатит А і як його попередити?

Дата: 06.12.2023 16:22
Кількість переглядів: 25

Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки – більшість людей, уражених гепатитом А, повністю одужують й у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби.

Втім, сама хвороба неприємна й виснажлива, а одужання може тривати кілька місяців. Важче хворіють та можуть померти літні люди.

Ризик захворіти на гепатит А зростає під час війни через значні скупчення людей, неможливість дотримуватися гігієни та обмеження доступу до чистої питної води.

Детальна інформація про вірусний гепатит А і про те, що робити, аби не захворіти читайте в інфографіці.

А також якщо у вас вже є поруч захворівша людина зберігайте пам'ятку заходів дезінфекції в домашніх умовах при реєстрації випадку вірусного гепатиту А.