СКАЗ!!! Що робити для профілактики та як діяти в разі інфікування?

  • 16

Фото без опису 

Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб                      МОЗ України звертає Вашу увагу на важливу інформацію про хворбу на сказ та її профілактику.

Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають. Як запобігти сказу?

☑ Вакцинувати домашніх тварин.

☑ Триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин.

☑ Невідкладно звертатися за медичною допомогою після потенційного контакту з твариною до появи симптомів.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки й коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина так і домашня, якщо її не вакцинували.

Що робити, якщо вас вкусив чи подряпав ссавець або на шкіру чи слизову потрапила його слина?

☑ Ретельно (щонайменше упродовж 10-15 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із милом.

☑ Обробіть краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накладіть асептичну пов’язку.

☑ Якщо рана сильно кровить або це артеріальна кровотеча – не гайте часу і викликайте швидку медичну допомогу.

☑ Якнайшвидше зверніться по медичну допомогу для проведення щеплення антирабічною вакциною.

В кожній області визначені центри антирабічної допомоги: лікарі центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності.

Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.

Наразі область забезпечена антирабічною вакциною, вона безоплатна для пацієнтів.

Корисні посилання