Інформація щодо виплат на проживання внутрішньо переміщеним особам

❗️До уваги ВПО з внесенням змін в Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, інформуємо вас, що автоматично з 1 березня 2024 року продовжено виплати для таких категорій внутрішньо переміщених осіб:

- для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн;

- осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі захворювання, якій не встановлено інвалідність;

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам - вихователям і прийомним батькам.

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, їй може бути призначено допомогу за заявою.

Внутрішньо переміщені особи які не мають права на виплату:

•  якщо придбали земельну ділянку, будинок чи квартиру на суму понад 100 тис. грн;
•  якщо купили автомобіль (з дати випуску якого не минуло 5 років);
•  мають власне житло на неокупованих територіях та територіях, де не ведуться бойові дії;
•  купили іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн;
•  мають на депозитному банківському рахунку більше ніж 100 тис. грн.

Внутрішньо переміщена особа, якій не продовжено виплату автоматично або яка не відноситься до зазначених вище категорій, на сьогодні може подати, до органу соціального захисту за фактичним місцем перебування, заяву на призначення допомоги на проживання.