18 травня в Україні вшановують День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  • 57

Фото без опису

18 травня в Україні щорічно на державному рівні вшановують роковини депортації кримських татар з Криму як День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

В цей день у 1944 році, відповідно до таємної постанови Державного комітету оборони № 5859-сс «Про кримських татар», підписаною Сталіним, розпочалася спецоперація військ НКВД з метою звільнення Кримського півострова від корінного населення.

Кримських татар звинувачували у дезертирстві та колабораціонізмі, що не відповідало дійсності. Переважно депортованими стали діти, жінки та літні люди. Загалом за три дні масової депортації, з кримського півострова вивезли понад 190 тисяч кримських татар.

Цю трагічну сторінку пам’ятає вся Україна та кримськотатарський народ. Під час масової депортації від голоду, хвороб та виснаження померли понад 30 тисяч осіб невинного населення.

У 2015 році Верховна Рада України визнала справжнім геноцидом примусове виселення кримських татар з пів острова. З 2014 року кримчани зазнали утисків та незаконної анексії Кримського півострова з боку російського агресора. Цей день також став Днем боротьби за права кримськотатарського народу.

Віримо у наші Збройні Сили України та у визволення усіх територій нашої держави з рук агресора.

 

Корисні посилання