Впровадження Національного ресурсу-платформи інформаційно-маркетингових центрів

Національний ресурс-платформа інформаційно-маркетингових центрів (далі «Платформа») – єдиний майданчик-екосистема для бізнесу, органів влади, громадян для обміну, товарами, послугами, роботами (будь-якими активами), у тому числі для відновлення громад за допомогою альтернативної розрахункової системи.

Наразі постає проблема в браку офіційних грошових одиниць (фіатної валюти) необхідної для обліку товарообмінних операцій, які відбуваються між бізнесом, громадянами, органами влади тощо, у тому числі для реалізації соціально-економічний програм і проектів, відновлення і розвитку громад. В складності регулювання процедури отримання фінансування з державного, місцевого бюджету, отримання позик, оформлення місцевих гарантій, а також високі ставки за позиками від комерційних банків та жорсткі умови забезпечення позик існуючими активами позичальника.

Рішення є!
Міжнародний досвід і розвиток інформаційних технологій відкривають можливість створення національного майданчика (екосистеми), який поєднає в собі:
1. Маркетплейс – електронну дошку оголошень про пропозиції і потреби учасників всіх рівнів (домогосподарства; бізнес; органи влади)
2. Сприяння учасникам у пошуку контрагентів для прискорення товарообміну
3. Особисті кабінети зареєстрованих учасників для самостійної роботи через Платформу.
4. Альтернативну розрахункову систему – облік товарообмінних операцій без використання грошей.
5. Єдиний інформаційний центр для взаємодії між різними регіонами країни для масштабного обміну інформацією, товарами, послугами, роботами; розвитку міжрегіональних стосунків, допомоги у відновленні і розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

Навіщо потрібна національна платформа інформаційно-маркетингових центрів?

Платформа створюється як національна екосистема, яка дозволяє зареєстрованим учасникам з різних куточків країни спільно взаємодіяти обмінюючись необхідними товарами, послугами, роботами, інформацією, досвідом тощо з метою задоволення, як власних потреб громадян, підприємців, підприємств, органів влади, органів місцевого самоврядування, так і для реалізації місцевих програм і проектів соціально-економічного, культурного розвитку і відновлення громад, за рахунок використання альтернативної розрахункової системи (без використання грошей), яка доповнює грошову систему. Платформа ІМЦ це інноваційний інструмент який не має аналогів в Україні.

Які переваги для учасників?

Для бізнесу:
• Отримати нові ринки збуту, нових клієнтів.
• Можливість зберегти робочі місця і бізнес.
• Отримати нових, більш вигідних постачальників.
• Можливість заощадити обігові кошти, розрахувавшись своєю продукцією, тобто збільшити обсяги реалізації, і отримати необхідну сировину.
• Заощаджені обігові кошти можливо спрямувати на модернізацію виробництва, розширення потужностей, розрахуватися з боргами, сплатити податки і т.п.
• Заощадження на розрахунково-касовому обслуговуванні.
• Доступ до безвідсоткових, безстрокових, без заставних кредитів.
• Підвищення конкурентоспроможності власного бізнесу.

У свою чергу для органів влади:
• Власне джерело фінансування місцевих програм та проектів.
• Заощадження і скорочення витрат коштів місцевого або державного бюджету.
• Скорочення платіжного дефіциту місцевого бюджету.
• Перерозподіл вільних бюджетних коштів на інші більш актуальні цілі.
• Автоматизація та спрощення процесів управління місцевими цифровими засобами платежу.
• Цифровий контроль над реалізацією місцевих програм, проектів, витрачанням цифрових засобів платежу.
• Зниження витрат на адміністрування платежів.
• Відсутність комісій, відсотків, застав.
• Стимулювання виробництва місцевих виробників без залучення кредитів, позик, інвестицій.
• Пожвавлення реального сектора економіки.
• Значне збільшення доходної частини бюджету.
• Збереження існуючих та створення нових робочих місць.
• Поліпшення соціальної інфраструктури.
• Підвищення соціальних стандартів та норм для населення.
• Зміцнення стосунків між мешканцями, бізнесом, асоціаціями, інституціями.
• Розвиток міжрегіональних та міжнародних зв'язків, підвищення рейтингу території.